23. február sobota 17:00 sTC Aréna Púchov

Muži ŠF1 FBK Púchov - ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 6:5 (1:1,4:2,1:2)

Góly Stars: Mutala, Mutala, Káčer (Šebík), Jelínek (Mutala), Sokolík (Mutala)

Zostava Stars: Gelien, Oberta A - Káčer, Pšenák, Jelínek, Blažej, Šebík - Leitmann, Bahna, Antal, Sokolík, Mutala - Pecen

Hodnotenie trénera Dušana Sokolíka: Prvý zápas sme súperom držali krok od začiatku zápasu. Spravili sme však 2-3 chyby, ktoré súper potrestal a dokázal dorovnať výsledok alebo odskočiť na 2 góly. Ešte 5 minút pred koncom sme znížili v presilovke na rozdiel gólu, ale súper už podržal loptu na svojich florbalkách a umnou hrou si výsledok podržal. V tomto prvom zápase som na chalanov hrdý, pretože až na dvoch hráčov, mali všetci chalani vek pod 20 rokov a dokázali hrať so súperom, ktorí má vo svojich radoch skúsených hráčov z celého trenčianskeho kraja, vyrovnanú partiu.

24. február nedeľa 16:00 sTC Aréna Púchov

Muži ŠF2 FBK Púchov - ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 14:6 (4:3,2:3,8:0)

Góly Stars: Janiga Mi, Káčer (Blažej), Šebík (Blažej), Mutala (Sokolík), Sokolík (Mutala), Káčer (Janiga Mi)

Zostava Stars: Gelien, Oberta A - Káčer, Pšenák, Šebík, Blažej, Janiga Mi - Leitmann, Bahna, Antal, Sokolík, Mutala - Janiga Ma, Pecen, Jelínek, Fiala

Hodnotenie trénera Dušana Sokolíka: Druhý zápas začal rovnako ako prvý, súperovým vedením, ktoré sme dotiahli a podarilo sa nám odskočiť do vedenia o dva góly. Avšak v druhej tretine chalani neudržali nervy na uzde a zbytočnými vylúčeniami, sme dovolili súperovi ku koncu tretiny vyrovnať. Od začiatku tretej tretiny hral súper 5-minútovú presilovku, kde dal 4 góly a výsledok už len navršoval. V tomto zápase sme si zápas prehrali nervóznym vystupovaním, ktoré rozhodcovia vedeli ako majú trestať v prospech nášho súpera. Chalani si musia vstúpiť do svedomia a byť viac trpezliví, keď súper hrá zákerne a rozhodcovia vidia zákroky iba na jednej strane.

Hodnotenie víkendu z pohľadu Petra Blažeja: Ťažko sa mi hodnotia zápasy, ktoré boli vo veľkej miere ovplyvnené rozhodcami. Teda aspoň prvý zápas to určite rozhodlo. Je pravda, že druhý zápas sme si prehrali sami našimi hlúpymi vylúčeniami, ale v prvom sme na Púchov mali. I keď mal loptičku na hokejkách viac Púchov, našimi protiútokmi sme ohrozovali častejšie ich brankára. Preto ma veľmi hnevá, keď vidím na našej strane absolútne prehnané vylúčenie a na druhej strane, o pár sekúnd neskôr sa mi rozhodca smeje do tváre po jasnom faule na dve minúty na nášho hráča. Najviac mi je to ľúto kvôli našim fanúšikom, pretože viem, že ani im sa takýto florbal nepáčil. Skúsime zabojovať ešte doma, aby sme potešili fanúšikov.

Hodnotenie víkendu z pohľadu trénera Púchova Hinku: V sobotu to bol súboj taktík. Dubnica zvolila hru na brejky a výborne im vychádzala. Poviem to na rovinu, my sme tento zápas podcenili a skoro sa nám to vypomstilo. Bol to otvorený duel až do poslednej sekundy. Rozhodli naše väčšie skúsenosti. Druhý súboj sme v žiadnom prípade nechceli podceniť, ale Dubnica opäť ukázala, že je právom v play-off. Vyhrávali 3:1 aj 6:4, ale hosťujúci brankár Gelien nezvládol v poslednej sekunde druhej tretiny svoje emócie po súboji s našim hráčom, ktorý do neho nabúral za čo sa mu ospravedlnil. Na to sa Gelien rozbehol za nim cez celé ihrisko a sotil ho, za čo dostal červenú kartu. V päťminútovej presilovke sme dali štyri góly a zápas bol rozhodnutý. Čo následne predvádzali hráči Dubnice nemalo s florbalom vôbec nič spoločné. Hrali zákerne za čo sme ich my trestali gólmi. Samozrejme my to berieme s rezervou, keďže je to play-off a zápas hrá každý na stodvadsať percent.