Doma zostali 4 body.

Minulý víkend konečne začala nová sezóna Mužskej 1. Ligy. Na domácej palubovke mali muži privítať bývalého extraligistu Hurikán Bratislava a silnú Trnavu. Do haly zavítal pekný počet ľudí, či v sobotu ale aj nedeľu. Nakoniec si muži vybojovali 4 body. Mrzieť ich môže vyrovnávajúci gól tesne pred koncom v zápase s Trnavou.

ŠK Victory Stars Dubnica : VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 7:3 (4:2,1:1,2:0)

Zápas sa začal pomerne opatrne. Nikto nechcel vkročiť do zápasu chybou. Všetci očakávali, že to bude veľmi rýchli florbal zo strany Hurikánu. No akoby ich premohli obavy, že inkasujú ako prvý a nehnali sa do útoku. Šance prichádzali na oboch stranách, no nijak výrazné alebo gólové. Otvoriť skóre sa podarilo našim mužom v štvrtej minúte. Prihrávka od Dominika Pecena spoza brány našla Michala Kubaščíka, ktorý po roku pauzy od ligových zapasov kvôli zraneniu, a ten z veľkého uhla trafil pravý roh Egyedovej brány. O štyri minúty sa muži radovali opäť po rýchlom protiútoku dvojice Blažej a Janiga. Druhý menovaný tak strelil svoj prvý gól v tejto sezóne. V desiatej minúte však prišlo zaváhanie a rozobraná obrana našich mužov nedokázala dostať loptičku preč z vlastného veľkého bránkoviska a loptička tak preskákala až na úplne voľného hráča Hurikánu Martina Naňa a ten sa trafil do odkrytej brány. O pár striedaní neskôr to bolo znova o dva góly. Takmer zo stredovej čiary pálil z vykrúženia Michal Sokolík a od brvna sa odrazila loptička za čiaru. Tento gól musel uznať aj rozhodca, ktorý celú situáciu videl z blízka. Ani nie dve minúty po tom sa opäť zopakovala spolupráca Blažeja a Janigu. 4:1. Avšak tesne pred koncom sa podarilo bratislavčanom znížiť opať na rozdiel dvoch gólov. V druhej tretine mali hostia viac z hry. Zapríčinili to hlavne dve vylúčenia počas ktorého dokázali streliť kontaktný gól. Našťastie v tom najväčšom tlaku prišlo vyprostenie gólom. Rýchlym protiútokom Janigu a Blažeja to bolo opäť o dva góly. Muži sa po tomto góle dokázali vrátiť do svojej hry a hostia ubrali. V tretej tretine si muži výsledok kontrolovali a pridali ešte ďalšie dva góly.  Ich autormi boli Blažej a Peter Leitmann. Asistovali im Janiga a Bajzík. Hrozivý moment zápasu bolo zranenie Dominika Pecena u ktorého sa zistila zlomenina klúčnej kosti. Chýbať bude minimálne 6 týždňov. Prajeme skoré uzdravenie.

Góly : Kubaščík, Janiga 2, Sokolík, Blažej 2, Leitmann

Assistencie : Pecen, Blažej 2, Jelinek, Janiga 2, Bajzík

ŠK Victory Stars Dubnica : FBC 11 Trnava 5:5 (1:0,2:3,2:2)

Proti Trnave chceli muži ukázať ako moc sa pripravovali na tento zápas. Či po taktickej ale aj po fyzickej stránke. Trnavu už nejaký ten ročník poznajú a preto vedeli do čoho idú. Brániť museli kompaktne a zadržať čo najviac striel na Obertovu bránku. V prvej a do polovice druhej tretiny sa im to darilo perfektne. Vytvorili si náskok 3:0. Bohužiaľ na konci druhej tretiny prišiel herný výpadok a súper dokázal vyrovnať. V šatni si muži povedali, že zápas sa začína od nuly a majú stále jednu tretinu vyhrať tento zápas. Ale museli byť stále trpezlivý a čakať na chyby súpera pretože stále to bola tá silná Trnava. Taktika im vyšla vynikajúco a dokázali opäť odskočiť súperovi na rozdiel dvoch gólov. Bohužiaľ ani toto vedenie si neudržali a 30 sekúnd pred koncom inkasovali vyrovnávajúci gól. Síce výsledok už udržali a remízovali no cítili sa ako po tesnej prehre. Dúfame, že strata dvoch bodov sa neukáže ako dôležité na konci základnej časti. Svojim výkonom si však zaslúžili potlesk od skvelých divákov.

Góly : Blažej 2, Janiga, Sokolík 2

Asistencie : Janiga 2, Blažej, Šebík

O vyjadrenie sme poprosili aj trénera Dušana Sokolíka a brankára Adriána Obertu :

Dušan Sokolík : Od Hurikánu sme nevedeli čo máme očakávať, pretože sme sa s ním ešte nikdy nestretli vo vzájomnom zápase. Súper bol dobre kondične a technicky vybavený. V prvej tretine sme dali pekné góly, ale chvílky nepozornosti nás pripravili o pohodlné vedenie. V druhej tretine prišieľ určitý útlm, ale v tretej tretine sme sa prebudili a pridali nejaké ďalšie góly a hlavne neinkasovali. V zápase proti Trnave sme vedeli, že ideme hrať so silným a skúseným súperom. Pozorne sme bránili polovicu zápasu a podarilo sa nám odskočiť súperovi na 3 góly. Avšak sme opäť zaspali koniec druhej tretiny a súper vyrovnal. V tretej tretine sme sa poctivou hrou dostali do vedenia, ktoré sme našimi chybami stratili 30 sekúnd pred koncom. Keď zahráme proti silným súperom takticky vyspelejšie, odzrkadlí sa to aj na lepších výsledkoch.

Adrián Oberta : Do novej sezóny sme chceli vykročiť tou správnou nohou. Chceli sme ukázať všetkým a hlavne samím sebe, že tvrdá drina počas letnej prípravy nám dala veľa. Na prvý zápas sme nastúpili proti vlaňajšiemu extraligistovy Hurikán Bratislava. Myslel som, že nám hlavne na našej polovici urobia doslova hurikán a budú nás točiť celý zápas.Na naše šťastie zo začiatku to bol z ich strany len taký ľahký jarný vánok z čoho sme mohli ťažiť my. Rýchlo sme sa dostali na koňa a dostali sa do vedenia 4:1. Súper sa však nechcel vzdať bez boja a dotiahol sa na rozdiel gólu. My sme však pred domácim publikom chceli ukázať našu silu a podarilo sa nám vstreliť ďalšie 3 góly.Do druhého zápasu s Trnavou sme išli dosť nabudený a hladný za tromi bodmi. Zápas bol najskôr rozlietaný a šance boli na oboch stranách. Dokázali sme však dať prvý gól, čo sa z jednej strany ukľudnilo a z druhej nás to heclo na vstrelenie ďalších. Po dvoch chybách obrany súpera v krátkom čase sme už vyhrávali 3:0. No po nich sme asi troška zaspali na vavrínoch a dovolili sme ku koncu druhej tretiny súperovi vyrovnať. V tretej tretine to bolo už dosť nervózne. Dokázali sme odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Zrejme sme však zabudli, že florbal sa hrá až do posledného hvizdu. Súper stiahol náš dvojgólový náskok na rozdiel gólu a v záverečnej hre bez brankára pol minúty pred koncom vyrovnal. Chcel by som poďakovať súperom za kvalitné zápasy a hlavne divákom za to, že si našli cestu do haly a povzbudzovali čo to dalo.