Muži na 1. mieste, 6 bodov ostalo doma

Mužská prvá liga pokračovala aj tento sviatočný víkend. Muži mali odohrať zápas iba proti Topoľčanom ale v predohrávke sa stretli aj s prvou Detvou. Naše hviezdy mali pred víkendom veľké sebavedomie, hlavne vďaka najlepšiemu štartu do ligy aký kedy zažili. Bez prehry hrali už šesť zápasov a nechceli to ani meniť.

ŠK Victory Stars Dubnica : DTF team Detva Joxers 6:5 (3:1,3:2,0:2)

V sobotný večer do Dubnice pricestoval vedúci tím 1. florbalovej ligy. Muži vedeli aký súper pred nimi stojí. Detva známa hlavne pre svoju tvrdú hru má v lige svoje miesto už dlhý čas. S Detvou mali muži pred týmto víkendom bilanciu 2:4 na vzájomné zápasy. Naši sa ale nachádzajú vo fantastickej forme a preto mali veľký dôvod veriť tomu, že vyhrajú. Zápas sa začal tak ako očakávali. Naši chceli počkať čo spraví súper v prvých minútach zápasu. Často sa dostávali do útoku avšak tam nad nimi vedeli vyzrieť silný obrancovia fyzicky. Len ťažko sa im tvorili gólové šance. Prvá veľká šanca prišla v 9. minúte keď si celý prvý útok dokázal potočiť a rozobrať obranu súpera a po prihrávke od Petra Blažeja sa objavil úplne sám pred bránou Michal Janiga a ten skóroval. V 11. minúte sa naskytla mužom presilová hra. O minútu neskôr sa im ju podarilo využiť po strele Michala Sokolíka. Neprešla ani minúta a muži vyhrávali 3:0 po strele Petra Blažeja od mantinelu. Súper na tieto góly zareagoval veľmi rýchlo a zmenšil náskok gólom. Prvú tretinu ešte poznačilo zranenie nášho ľavého útočníka Michala Sokolíka. Druhá tretina začala skvelo pre našich mužov. V piatej minúte sa po druhý krát trafil Peter Blažej a o 30 sekúnd aj Jozef Káčer. Na ďalší gól sme nečakali dlho. Znova prešla iba minúta a po krásnej klučke sa presadil druhý krát Michal Janiga. Súper sa ale taktiež dokázal presadiť. Až dva krát sa rozvlnila sieť za Adriánom Obertom. Nahadzované lopty, ktoré posielal súper do obranného pásma domácich robili problémy. Jednu nahodenú loptu dokázali Detvanci dostať do brány. V tretej tretine sa pokračovala rovnaká hra. Naši muži sa snažili kombinovať a súper často vyhadzoval vysoké loptičky. Detva sa minútu pred koncom dokázala dostať až na rozdieľ jedného gólu. To si našťastie už muži dokázali postrážiť. 3 body proti Detve sú vždy fantastické. O to viac keď sa po tomto zápase dostali hviezdy pred nich na prvé miesto.

Hodnotenie zápasu od Jozefa Káčera :

Od súpera sme očakávali všeličo keďže boli na prvom mieste v tabuľke, ale my sme sa Detvy nebáli a nastúpili sme do zápasu s kľudom a s pocitom pri srdci, že ideme do zápasu na 100%. Detva je naozaj veľmi kvalitný tím a tak sme sa nechali prekvapiť čo vymyslí a zo začiatku sme začali brániť od polovice ihriska. Keď sa zápas rozbehol, podarilo sa nám zatlačiť súpera natoľko aby len vyhadzovali dlhé loptičky. So šťastím dokázali z týchto lôpt využiť príležitosti a skórovali. Nakoniec detvanci skúsili hru bez brankára a tým nás zatlačili na našu polovicu. Vďaka všetkým chalanom a chytajúcemu Adrianovi Obertovi sme dokázali udržať výsledok a prebojovali sme sa na prvú priečku tabuľky. Na záver by som rád poďakoval hlavne našim najlepší divákom.

ŠK Victory Stars Dubnica : FbO Žochár Topoľčany 7:3 (0:2,3:0,4:1)

Po nedeľňajšom obede sa mal uskutočniť druhý zápas víkendu. Topoľčany sú pre našich mužov veľmi známym súperom. Na vzájomné zápasy v 1. lige vyhrávali pred týmto zápasom naši muži 5:1. Nabudený zo zápasu s Detvou chceli potvrdiť úlohu favorita a udržať všetky body doma. Avšak opak bol pravdou. V prvej tretine sa naše hviezdy nevedeli rozbehnúť a dostať súpera do úzkych. Nepredviedli takmer žiadnu gólovú šancu, naopak dva krát inkasovali. Cez prestávku to v šatni vrelo. Ale tréner dal presný návod ako sa dostať späť do zápasu a otočiť ho. Taktiež si chalani prizvukovali, že stačí aby strelili jeden gól a súper trochu povolí v obrane. V deviatej minúte sa po nenápadnej akcií dostal do stredu ihriska osamotený Michal Kubaščík. Ten si loptu potiahol a strelil prvý gól. Nanešťastie po strele zle dostupil a musel zo zápasu odstúpiť. Vďaka jeho gólu sa ale začal zápas otáčať. Už o minútu po chybe obrancu súpera si vzal loptičku Peter Blažej a ten zamieril presne. Zápas sa nám teda začínal opäť od nuly. Ale teraz to bol už úplne iný tím ako v prvej tretine. Teraz to bol tím hladný po výhre. V 16. minúte sa opäť predviedla dvojica Janiga, Blažej. Prvý menovaný z rohu ihriska poslal loptičku popred bránu. Loptička prešla cez štyroch brániacich hráčov až sa napokon dostala ku Petrovi Blažejovi, ktorý stál pri zadnej tyčke a odtiaľ sa už do prázdnej brány trafil. Tretia tretina začala rýchlym gólom. Po chytenej loptičke poslal brankár Adrián Oberta loptičku na osamoteného Petra Blažeja. Ten si ju potiahol bližšie k bráne a vymietol pravý horný roh brány. Práve Peter Blažej spôsobil presilovú hru súpera v ktorej zaknihol hetrik topoľčiansky hráč Lukáš Kráľ. Výsledok 4:3 bol veľmi riskantný. Našťastie sa súperovi už nepodarilo ani raz presadiť. Naopak to začalo sypať do bránky našim mužom. Štvrtý krát v zápase sa trafil Peter Blažej po prihrávke od Jozefa Káčera. Gólový účet si konečne otvoril aj Mário Mutala po šťastne odrazenej lopte. A gólovú smršť zakončil Anton Bajzík pre ktorého to takisto bol prvý gól v sezóne. Dubničania zaknihovali 5 výhru v sezóne. Na účte majú už 18 bodov a držia sa na prvom mieste. Dúfame, že našim mužom forma vydrží čo najdlhšie. Musíme taktiež spomenúť fantastických fanúšikov, ktorý vytvorili skvelú atmosféru a hnali mužov do predu počas celého zápasu.

Hodnotenie zápasu od Antona Bajzíka :

Do zápasu s Topoľčanmi sme nastupovali s cieľom udržať si prvé miesto v tabuľke. Keďže proti ním hrávame už niekoľko sezón, vedeli sme čo môžme očakávať a paradoxne nám nevyšla prvá tretina, po ktorej sme prehrávali 0:2. Po prvej tretine na nás v šatni tréner zvýšil hlas a povedali sme si čo musíme zlepšiť. Do druhej tretiny sme išli s tým, že otočíme zápas, čo nám vyšlo a na konci tretiny bolo 3:2 pre nás. V tretej tretine sme chceli navýšiť náskok a udržať si vedenie, na konci tretiny svietil stav 7:3 pre nás. Zápas mal dobré tempo a Topoľčanom určite patrí pochvala za predvedenú hru. Na záver chcem poďakovať fanúšikom, ktorí nás super povzbudzovali celý zápas a hnali nás za víťazstvom.

Muži stále bez prehry Späť na článkyZ Topolčian vezieme 0 bodov.