Šanca na baráž sa zmenšila

Review 18. a 19. kola Juniorskej extraligy.

20. január sobota 13:00 ŠH Rosinská cesta Žilina

Juniori 18.kolo FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina U19 - ŠK Victory Stars Nová Dubnica U19 6:5sn (3:0,2:2,0:3,0:0,1:0sn)

Góly Stars: Mutala (Fursten), Fursten, Fiala (Madaj), Mutala (Káčer), Káčer (Madaj)

Zostava Stars: Gelien, Oberta - Káčer, Pecen - Zajko, Bahna - Šebík, Fursten, Mutala - Jelínek, Michalec, Guga - Krajči, Madaj, Fiala

Hodnotenie hráča zápasu Romana Geliena: Prvá tretina zápasu neprebiehala podľa našich predstáv, pretože nám chýbala chuť do hry. Nedokázali sme podržať loptu na svojich hokejkách a ukľudniť hru, preto sme prehrali prvú tretinu 3:0. Po pár povzbudzujúcich slovách od trénera v šatni sme do druhej tretiny nastúpili s väčším elánom. Po začatí druhej tretiny sme stiahli výsledok na 3:1 no súper znova zabral a inkasovali sme do konca druhej tretiny ďalšie 2 góly. Konečný stav druhej tretiny bol teda vyrovnaný 2:2. Posledná  tretina patrila nám, keď sme dokázali vyrovnať zápas a posunúť ho do predĺženia, v ktorom sa nič výrazné nestalo, až sme zápas dotiahli na trestné nájazdy. Tu som prenechal bránku môjmu kolegovi Adriánovi Obertovi. Po peknom výkone to bohužiaľ nestačilo a zápas sme prehrali až na tresne strieľania.

Hodnotenie trénera Dušana Sokolíka: V prvej tretine sme nedokázali zareagovať na súperovo nasadenie. Všade sme boli pomalší a nedôrazní v súbojoch. Po dôraznom pohovore v šatni sa nám v druhej tretine podarilo vyrovnať súperovi a streliť kontaktné góly, avšak súper dal taký istý počet gólov a stále to bolo o 3 góly. V tretej tretine sme sa snažili hrať v rovnakom nasadení ako v druhej, čoho odmenou nám bolo vyrovnanie. Žiaľ, lotéria na nájazdy nám nevyšla. Škoda prespatej prvej tretiny, inak by mohol byt výsledok omnoho lepší.

21. január nedeľa 10:20 Športová hala Mútne

Juniori 19.kolo TJ FBK Hornets Mútne U19 - ŠK Victory Stars Nová Dubnica U19 6:4 (0:0;0:2;6:2)

Góly Stars: Guga (Fursten), Fursten, Madaj (Michalec), Mutala

Zostava Stars:

Hodnotenie trénera Dušana Sokolíka: Hrali sme pozorne a s nasadením, čoho odmenou nám boli počas prvých dvoch tretín 2 góly. V tretej tretine nám začali dochádzať sily a tým sme začali robiť elementárne chyby, ktoré súper využil na vyrovnanie. Potom sme 2x zbytočne stratili loptičku v útočnom pásme a súper z rýchlych protiútokov dal 2 rozdielové góly, na ktoré sme už nedokázali odpovedať. Škoda tohto zápasu, pretože nekoncentrácia 4-5 minút nás stala víťazstvo a 3 body.