11.kolo: 1.Fbc Trenčín - M-Šport Trenčín 7:6 (0:2, 2:2, 5:2)
  • Report
  • Info
  • Galéria

V piatok večer sa uskutočnila dohrávka derby kola a aj prvý zápas tohoročného trenčianskeho prestížneho suboja o Trenčín medzi domácim 1.Fbc a M-Športom. Bola to dohrávka 11.kola extraligy, ktoré má spolu s 22.kolom prívlastok derby a zaujmavosťou bolo, že všetky zápasy tohoto kola boli vyrovnané a neskončili sa viac než dvojgólovým rozdielom. Vzájomné súboje oboch mestských trenčianskych rivalov v minulej sezóne neskončili viac než trojgólovým rozdielom, takže sme sa mali pod hradom Matúša Čáka na čo tešiť.

Do Mestskej športovej haly v Trenčíne si na derby našlo cestu o niečo menej ľudí ako minulý rok, možno aj preto, že tentoraz nešlo o prvú priečku v tabuľke, ale zápas sledovala aj tak slušná nášteva, ktorá vydela napínavé stretnutie, ktoré v mnohých ohľadoch nakoniec pripomínalo práve tie minulé.

V bráne M-Športu sa objavil po dlhšom čase uzdravený Jozef Žakech, ktorý si už odskúšal na pár minút bránkovisko v zápase 9.kola s Nižnou. V zostave M-Športu figurovali aj piati bývalí hráči 1.Fbc Trenčín (bratia Helešovci, Klapita, Mandinec, Machara), ktorí odohrali v drese 1.Fbc niekoľko sezón a mali teda extra motiváciu proti svojmu bývalému klubu. Za M-Športom stál početný fanklub, ktorý odzačiatku hnal svojich Ostrovanov dopredu.

Stretnutie sa začalo opatrne v pomalšom tempe ako to zvykne bývať, ale postupne sa viac a viac kombinačne presadzovali hostia, ktorí sa častejšie dostávali k ohrozeniu domácej brány. 1.Fbc pôsobil zakríknuto a ustráchane smerom dopredu a zameral sa viac na obranu. K svojej prvej veľkej šanci sa dostal až v polovici tretiny, ale to sa už nakreslila pekná krížna akcia, keď Fléger zo stredu poľa poslal pas na Mandinca, ktorý tečom do vinkla otvoril skóre. O pár minút na to prišla obrovská príležitosť pre M-Šport v podobe presilovky 5 na 3, ktorú využil gólom Pa.Heleš prízemnou strelou a hostia viedli už dvojgólovým rozdielom. Tento stav vydržal až do konca tretiny a hostia v nej mali viac z hry a boli aj aktívnejším mužstvom na ihrisku.

V druhej tretine pokračovali dobré veci pre M-Šport keď Pa.Heleš svojim druhým gólom v 25.minúte zvýšil na 0:3 podobným spôsobom ako v prvom pripade, ale v druhej polovici zápasu prišla príležitosť pre domácich, keď aj oni dostali možnosť výhody v presilovke o dvoch hráčov. Bulko strelou, ktorá prekĺzla Žakechovi pomedzi nohy znížil na 1:3 a nakopol domáce mužstvo k zvýšenej aktivite na ihrisku. Tempo zápasu sa postupne stupňovalo a na konci druhého dejstva sme boli svedkami aj viacerích brejkových možností. Dve minúty pred jej koncom Matejka dobre skryl svoju strelu, zvyšil tak na 1:4, ale o minútu na to chybou v strednom pásme po strate lopty si bekendový blafák na Žákecha užil Bičan a dôležitým gólom pre domácich zapríčinil to, že išli mužstvá do šatne opäť iba dvojgólovým rozdielom. Druhá tretina bola už vyrovnanou partiou pričom v jej druhej polovičke boli domáci už oveľa smelší a v zápase sa tak mohlo stať čokoľvek.

Vstup do tretej tretiny vyšiel 1.Fbc Trenčín na jednotku keď na rozdiel gólu znížil v jej 2.minúte Marienka a šok pre M-Šport spôsobilo Bičanove vyrovnanie o dve minúty neskôr. Práve táto lajna domácich Marienka-Zeliezka-Bičan bola najnebezpečnejšia. Hostia zostali ako obarení, lenže katastrofa nemala konca a 1.Fbc pokračoval v góloch. Pasivita a opatrnosť M-Športu si vybrala svoju daň a presne v polovičke poslednej tretiny bolo po šnúre piatich gólov v rade 6:4 pre domácich, ktorí úplne otočili zápas. M-Šport musel niečo urobiť, aby sa dostal späť do zapasu a tak vystriedal brankára a po timeoute zredukoval hru na dve formácie pričom svojho súpera začal forčekingom vyššie napádať. Hra sa úplne rozlietala a prišli okamžite gólové šance na oboch stranách čo sa muselo dívakom páčiť. Prestrelku otvoril skorigovaním Dej po krásnej strele z blízka pod viko po akcií Pe.Heleša spoza brány, ale hneď z nasledujúcej akcie Bulkov projektil z polovice ihriska doplachtil až za Šlosárov chrbát a rozdiel bol opäť dva góly 7:5. To však neplatilo dlho pretože hostia vrhli všetky svoje sily do útoku a v 55.minúte zápasu bol rozdiel opäť iba jednogólový po dorážke Deja. Scenár poslednej päťminútovky bol v znamení búšenia M-Športu na bránu 1.Fbc, ktoré sa sformovalo do obrannej ulity, ale dobrým vykrývaním a blokovaním sa strely bekov M-Športu len tažko predierali k bráne. Šance hostí na vyrovnanie však boli a domáci môžu ďakovať štastene a výbornému golmanovi za to, že neprišlo v posledných chvíľach vyrovnanie.

Po záverečnom hvizde tak svietil na tabuli stav 7:6 a bodový zisk tak zostal v hrsti domácich. Bol to opäť pekný, a dramatický boj o Trenčín, opäť však s nešťastným koncom pre M-Šport, ktorý ukončil tesnou prehrou svoju 5-zápasovú víťaznú šnúru a neodpútal sa tak od stredu poľa v tabuľke, naviac ho v nasledujúcich kolách čakaju na domácom ihrisku vedúce Košické mužstvá.

Online prenos zo zápasu 11.kola kola tu: FBC-MŠT