Rok 2016 znamená pre klub jubileum keď si pripomína 10 rokov svojej existencie. Oficiálne sa tak stalo 1.júna 2006. Od prvej sezóny v roku 2006 pôsobil 6 rokov v najvyššej mužskej súťaži až do roku 2012 keď ju potom na 2 roky opustil a aby sa v roku 2014 do nej opäť vrátil a kde pôsobí aj v súčasnej dobe. Medzi jeho najväčšie úspechy patrí 5.miesto z jeho tretej sezóny 2008/09 a 4.miesto z tej minulej 2015/16.

Baráž o MEX 2006

M-Šport sa len narodil a už mal možnosť hrať v Trenčianskej Svinnej baráž o dve postupové miesta do najvyšej florbalovej súťaže na Slovensku. Zo štyroch zúčastnených klubov (ŠK Lido Bratislava, IBK Malacky, M-Šport Salming Trenčín, Seahorses Bratislava) postupovali prvé dve mužstvá. V baráži si vybojovali postup z prvého postupového miesta Šk Lido Bratislava a z druhého miesta nakoniec aj druhý trenčiansky klub M-Šport Salming Team Trenčín.


Mužstvo M-Športu z roku 2006

M-Šport z roku 2006 - foto z baráže o extraligu vo Svinnej.
Zľava hore: Sold - Vaňovič - Berec - Mikolaj - Pavlis - Mrázik - Baláž - Drga - Matejka J. - Kollář
Zľava dole: Lohinský - Dúžek - Šípka - Matejka D. - Šlosár

Výsledky baráže 2006 vo Svinnej: ŠK Lido Bratislava - M-Šport Salming Trenčín 8:7, ŠK Lido Bratislava - Seahorses Bratislava 13:7, M-Šport Salming Trenčín - IBK Malacky 12:0, ŠK Lido Bratislava - IBK Malacky 15:2, M-Šport Salming Trenčín - Seahorses Bratislava 18:4

Trenčianske noviny v súvislosti s tým uverejnili 17.7.2006 článok kde sa redaktor porozprával s hráčom Róbertom Berecom.

Nováčikom florbalovej extraligy 2006-2007 M-Šport Salming Team Trenčín

V poslednom období sa v našom regióne tešíveľkej obľube nový atraktívny šport pre všetkých - flórbal. Svoje korene postupne zapúšťa nielen v krajskej metropole pod Matúšovým hradom, ale aj v blízkom okolí ako napríklad v Nemšovej, Omšení, Dubnici, Trenč. Tepliciach, Kubrej, Pruskom a pod. Zbrusu novým klubom na florbalovej mape Trenčína je mužstvo mužov, ktoré štartuje pod názvom - M-ŠPORT SALMING TEAM TRENČÍN. O doterajšej činnosti tohto nového tímu, ako aj ďaľších zaujímavostiach sme sa pozhovérali so štatutárom florbalového klubu - RÓBERTOM BERECOM.

Kde sa zrodila myšlienka založiť florbalový klub?

"V trenčíne väčšina mladých ľudí dobre vie, že sa tu v minulosti hrala amatérska liga a práve z tejto súťaže vlastne vzniklo aj 1.FBC Trenčín.
V talóne však zostalo ešte niekoľko dobrých hráčov a z amatérskeho flórbalového tímu sa postupne vyprofilovalo ešte jedno mužstvo. Všetci hráči pochádzajú priamo z Trenčína."


V krátkosti predstavte vznik vášho tímu?

"Tento náš nový florbalový klub bol oficiálne založený 1.júna 2006. Členovia sú viacmenej takými nadšencami na amatérskej úrovni, ktorí sa vzájomne dokázali porozprávať a vzápätí aj dohodnúť, že sa čím skôr pokúsia založiť florbalový klub, čo sa nakoniec stalo aj pavdou."

"Dozvedeli sme sa, že ste nováčikom slovenskej extraligy. Čo je na tom pravdy?

Áno, je tomu tak, keď sa nám na turnajovej baráži podarilo v športovej hale vo Svinnej vybojovať postup medzi najlepšie florbalové tímy na Slovensku. Medzi sebou zápolili štyri mužstvá a do extraligy postúpili dva nejlepšie kolektívy - nováčik M-Šport Salming Trenčín Team a posledný tím extraligy Lido Bratislava, ktorý sa vďaka baráži udržal v najvyššej súťaži. V podstate práve počas baráže sa Trenčania po prvýkrát stretli v kompletnom zložení, v plnej sile a na veľkom ihrisku. Možnosti na tréning vtedy fakticky ani neboli. neď prvý barážový zápas s extraligovým Lido sme prehrali najtesnejším rozdielom 8:7, ale získali cenné ponaučenie a patričné nezaplatitelné skúsenosti. v ďaľších stretnutiach už boli naši odhodlaní zabrať naplno a získať potrebné výťaztvá, ktoré by ich posunuli do najvyššej súťaže. Preto v druhom zápolení rozdrvili Malacky výpraskom 12:0 a posledný barážový duel odohrali so Seahorsom Bratislava a vyhrali ho 18:4. Postup medzi súčasnú slovenskú elitu je veľkým úspechom."

Ako sa pripravujete na najvyššie súťaž, s akým cieľom do nej vstúpite?

"V súčasnosti sa hráči pripravujú viacmenej individuálne, dvakrát do týždňa sa schádzame na prípravných zápasoch. Tréningy máme aj na Ostrove v hale M-Športu. Momentálne s našim tímom trénujú aj hráči z NHL - Pavol Demitra, Marián Gáborík a Marcel Hossa. naším jednoznačným cieľom je udržať sa v extralige a vyššie predsavzatia si vlastne ani nedávame."

"Máme približne 20-členný hráčsky káder, do ktorého chceme ešte zakomponovať niektorých mladých perspektívnych chlapcov a ak nájdeme, tak samozrejme aj talenty. Chceme vytvoriť taký káder, ktorých florbal bude predovšetkým baviť. Kde budeme hrávať extraligové majstrovské zápasyešte presne nevieme, ale chceme rokovať s M.Ságom, ktorý má pod palcom mestskú športovú halu a ďalšou možnou alternatívou je športová hala AŠK Dukla Trenčín. Taktiež aj tréningové procesy chceme absolvovať v niektorej zo spomínaných športových hál. Nový ročník florbalovej extraligy odštartuje v septembry 2006, žrebovať celú súťaž by mali v najbližších dňoch. Meno trénera bude taktiež čoskoro známe, práve na tom pracujeme."

Kto je prezidentom klubu M-Šport Salming Trenčín?

"Výbor klubu, ktorý zabezpečuje celú športovú činnosť už máme zvolený a funkciu prezidenta vykonáva Erik Pavlis. Podmienky na florbal máme v Trenčíne pomerne dobré, ale čím skôr chceme vyriešiť profesionálnejší prístup k tréningom. Do začiatku extraligy mienime odohrať minimálne aspoň tri prípravné zápasy, v súčasnosti hráme prípravné zápasy - najmä s hokejistami, ktorý sú fanúšikmi tohto športu a pomerne dosť ich to "chitilo". Momentálne hrajú s naším mužstvom dvakrát do týždňa..."

Karol Ďurina - Trenčianske Noviny (28)

M-Šport sa teda mohol začať pripravovať na svoju prvú sezónu, ktorá mala začať na konci septebra 2006, pričom jeho domácim zápasovým ihriskom sa stala vzdialená hala vo Svinnej (Hracia plocha: 700,48 m2, Povrch: parkety, Rozmery ihriska: 36x18 m, Kapacita hľadiska: 500 divákov), pretože jeho domáce tréningové prostredie v M-Šport hale na Ostrove nevyhovovalo zápasovým podmienkam.

Zaujímavosť: Z vtedajšieho kádra M-Športu sú ešte aktívnymi hráčmi na súčasnej súpiske trojica J.Matejka, Mikolaj a brankár Šlosár.