M-Šport vyradil 1.Fbc Trenčín keď vyhral v oboch domácich zápasoch štvrťfinále. V semifinále sa stretne s Florkom Košice.

1/4 Playoff - 4.zápas - 13.03.2016 - 16:00 hod. M-Šport Centrum - Trenčín
5:4
(1:1, 2:1, 2:2) - séria 3:1

M-Šport urobil posledný krok k postupu do semifinále už vo štvrtom zápase na domácom ihrisku. Duel mal však vyrovnaný priebeh keď sa najprv ujali vedenia hostia na čo ale domáci do donca prvej časti odpovedali. V druhom dejstve M-Šport otočil zápas a odskočil do jej polovice po dvoch góloch na 3:1, ale 1.Fbc skorigoval stav v jej závere na rozdiel jedného gólu. Hneď na začiatku tretej tretiny bolo už vyrovnané 3:3 no s tým M-Šport nesúhlasil a v 48.minúte opäť viedol. Nie však na dlho keď 1.Fbc o pár minút vyrovnal na 4:4. Definítiva pre 1.Fbc padla gólom v 52.minúte a aj keď hostia ešte vyvinuli záverečný tlak, brankár Žákech už loptičku za svoj chrbát nepustil a M-Šport sa mohol začať radovať spolu s divakmi z postupu do semi.

Z ôsmeho miesta je to pre neho razom istota, že celkovo neskončí horšie ako na štvrtej priečke a to znamená okrem prvého postupu v playoff aj najlepšie umiestnenie vôbec v histórií klubu. Nasludujúcim súperom M-Športu bude prvé mužstvo po základnej časti Florko Košice, ktoré vyradilo v štyroch zápasoch Hurikán Bratislava. Druhou semifinálovou dvojicou je ATU Košice a Grasshoppers Žilina.

M-Šport Trenčín vs. 1.Fbc Trenčín 5:4 - Foto by Martin Kraus 13.03.2016

Online prenos z 4.zápasu 1.kola playoff tu: MŠT-FBC