10.01.2016 - 10:00 hod. ŠH ZŠ kpt. J.Nálepku - Stupava
8:9
(1:4, 2:4, 5:1)

M-Šport do predohrávky 16.kola proti Skalici nastúpil z rôznych dôvodov v oklieštenej zostave, hral len na dve skúsené päťky a pripravená omladina na striedačke čakala na svoju šancu no tá neprichádzala lebo Skalica hrajúca tiež len s doma päťkami bleskovo uderila už po 3 sekundách hry od úvodného buly čo je asi extraligový rekord a v prekvapovaní domácich pokračovala naďalej keď strieľala rýchle góly a prvú tretinu aj vyhrala pomerom 1:4. M-Šport robil veľa individuálnych chýb čo hostia trestali a na ihrisku vynikala z ich rád hlavne dvojica šikovných útočníkov Mráz s Barbiarom, ktorí dosť pomotali hlavy domácim hráčom. Katastrofa pre M-Šport pokračovala aj v druhej časti hry a hostia zvelebovali svoj náskok ďalej najprv na 1:6 a do konca druhého dejstva až na hrozivých 3:8. V tretej tretine sa M-Šport nadýchol k obratu a začal sa doťahovať, čo sa mu 5.minút pred koncom aj podarilo a po šnúre piatich gólov vyrovnal na 8:8. Hostia zistili, že ich snaha o ubránenie náskoku nezabrala a opäť vystrčili rožky čo im prinieslo úspech v podobe gólu na 8:9. Tento gól sa ukázal byť nakoniec ako rozhodujúci pretože M-Šport už nedokázal vyrovnať ani v powerplay pričom k tomu bol veľmi blízko keď so štandartky 3 sekúndy pred koncom orazítkoval Klapita len konštrukciu bránky.

K zápasu sa vyjadril Patrik Pastorek ktorému položil zopár otázok Pešek:

V zápase proti Skalici si nastúpil v druhej formácii. Ako sa ti s chalanmi hralo?

"S chalanmi som vôbec netrénoval a žiadna súhra medzi nami nebola. Bohužiaľ k tomu ešte stálo šťastie po celý zápas na strane Skalice."

So Skalicou to bol veľmi nepodarený zápas. Povieš nám kde vidíš priestor na zlepšenie?

"Priestor na zlepšenie vidím v zlepšení dochádzky na tréningy."

Do play off je ešte ďaleko, ale čo si myslíš, ako skončí M-Šport po základnej časti?

"Ak si každý v tíme vstúpi do svedomia tak sa kludne môžeme objaviť na 6.priečke. To by ale každý musel chcieť."

Online prenos zo zápasu 16.kola kola tu: MŠT-SKA