V sobotu 03.05.2014 sa v Trenčíne konalo posledné dvojkolo MII ligy v ktorom sa malo rozhodnúť o jej víťazovi.

Vo svojich rukách mali postup domáci M-Šport Salming Team a Fbk Skalica. Oba celky zvládli poľahky svoje prvé zápasy a pozornosť sa tak sústredila na ich vzájomný podvečerný duel, ktorý mal rozhodnúť o celkovom prvenstve. Do zápasu vstúpila lepšie Skalica keď mala v prvej tretine viac príležitostí, ale tá sa nakoniec skončila pomerom len 1:2 pre Skalicu a strelcom jediného gólu M-Športu bol Ševčík.

V druhej tretine pokračoval boj o každý kúsok ihriska, mužstvá si tu nič nedarovali, ale časté vylúčenia neprinášali góly. Na 2:2 vyrovnával až v polovici stretnutia Mikolaj no Skalica po dorážke z blízka opäť odskočila o jeden gól na 2:3. Hra bola vyrovnaná a obidve mužstvá mali svoje momenty no domáci dokázali v závere druhej tretiny zaskočiť Skalicu a dvoma rýchlimi gólmi otočili výsledok vo svoj prospech na 4:3.

Posledné dejstvo pokračovalo v nastolenom duchu, mužstvá hrali nedisciplínovane a často sedeli hráči na trestnej lavici no bez gólového potrestania. Až v závere stretnutia využil spoza brány nepozornosť brankára Skalice Vaňovič svojou legendárnou zasúvačkou spoza brány na 5:3, ale táto dráma ešte neskončila lebo hostia znížili v powerplay v poslednej minúte na 5:4. K postupu jej však nestačila remíza a potrebovala pridať ešte 2 presné zásahy. To sa jej už nepodarilo a po finálnom hvizde nastalo na jednej strane obrovské sklamanie a na druhej nastal výbuch radosti.

Obe mužstvá by si určite za svoje výkony v sezóne zaslúžili postup no hore môže ísť len jeden a tým mužstvom je nakoniec M-Šport.