Predohrávka 7.kola mužskej extraligy sa 24.10.2014 uskutoční v už klasickom piatkovom čase o 19:00 hod. v MŠH v Trenčíne. Bude to tradičné derby dvoch mestských rivalov ktoré sa obnovilo opäť po dvoch rokoch keď v tomto čase M-Šport chýbal v extraligovom kolotoči.

Pôjde o 13 vzájomný duel 1.Fbc a M-Športu keď nepočítame 6 zápasov v playoff. M-Šport síce v tejto celkovej bilancií doteraz ťahal za kratší koniec, ale my sa zameriame na historicky prvý duel oboch aktérov od ktorého ubehlo už osem rokov.

Prvé trenčianske derby bolo zároveň aj prvým zápasom M-Športu v extralige a hralo sa 30.septembra 2006 v Žiline. Dejiskom bola hala Bôrik prezývaná aj "korytnačka", ktorá sa bohužiaľ vtedy po sezóne zatvorila. Dobrou správou je, že sa ju momentálne žilinskí dobrovoľníci snažia po dlhých rokoch opäť uviesť do hrateľného stavu (viac info o znovuzrodení haly nájdete tu: http://galeria.sportvin.sk/album/1190).

V kádri M-Športu sa vtedy objavili aj hráči, ktorí sú stále jeho terajšou súčasťou ako Matejka, Mikolaj, Dúžek, Kollář, Berec a brankár Žákech, ktorý však bol v zápase náhradníkom. Z aktuálnej zostavy 1.Fbc sme mohli vidieť obrancu Straku, brankára Meszárosa (tiež náhradník) a trénera Ságu.

Zo zápasu 1.Fbc Trenčín vs. M-Šport Trenčín 4:5.

Zápas sa začal vo vysokom tempe, obe mužstvá si dokázali vytvoriť mnoho gólových príležitostí, ktoré však likvidovali svelí brankári Krajča (1.Fbc) a Šlosár (M-Šport). M-Šport sa však ujal vedenia utešenou strelou Petríka, ktorý využil nepresnosť v obranných radoch 1.Fbc. V druhej tretine boli "Ostrovania" šokovaní nástupom fbc-éčka, ktoré behom štyroch minút obrátilo stav na 1:3. Následne dokázal opäť Petrík znížiť stav v 26.minúte na 2:3 pri vylúčení Straku. Nastala päťminútovka M-Športu ktorého gól nabudil a dokázal strhnúť stav na svoju stranu obratom na 4:3. Hneď na začiatku tretej tretiny v 42.minúte derby dokázalo 1.Fbc vyrovnať stav na 4:4 Kružílkom, ale o dve minúty nato Matejka rozhodol o víťazovi, pretože M-Šport už dokázal do konca ubrániť najtesnejšie vedenie a svoj extraligový debut pokrstil úspechom.

SEZÓNA 2006/07 - 1.KOLO: 1.FBC TRENČÍN - M-ŠPORT TRENČÍN 4:5 (0:1, 3:3, 1:1)

Pre zaujímavosť dodám, že mužská extrliga sa vtedy hrala dvojkolovo v jeden deň a M-Šport aj vo svojom druhom zápase uspel keď porazil domácu Juventu Žilina 10:6 (5:1, 1:3, 4:2). V sezónnej odvete vtedy dokázal 1.Fbc vrátiť požičané a na domácom ihrisku v Trenčíne vo 8. dvojkole 27.01.2007 porazil M-Šport v tiež veľmi vyrovnanom derby 10:8 (4:2, 3:4, 3:2).