V nedeľu 28.02.2016 o 18:00 hod. odohral M-Šport v poslednom 22.kole extraligy derby zápas proti 1.Fbc na domácom ihrisku v M-Šport hale na Ostrove v Trenčíne. V prvom vzájomnom zápase sezóny vyhral 1.Fbc v 11.kole doma 7:6 a úspešný bol aj v poslednom zápase tejto sezóny keď mu M-Šport podľahol výsledkom 2:4. Bol to však vyrovnaný súboj keď najprv 9.minúte 1.Fbc otvoril skóre na ktoré však domáci reagovali v 14.minúte prvej tretiny. Potom prišli dlhé minúty bez gólu a korenie prišlo až v záverečnom dejstve kde sa hostia odpútali v rýchlom slede v 44. a 46 minúte na 1:3. M-Šport dokázal reagovať znížením na 2:3 v 55.minúte stretnutia, ale hostia dali domácim kliniec na 2:4 hneď z nasledujúcej akcie. Po konci základnej časti tak skončil M-Šport so ziskom 31 bodov na 8.mieste.

Hneď po skončení posledného kola nasledoval výber mužstiev pre playoff. Prvé Florko Košice si vybralo Hurikán Bratislava, druhé ATU Košice má Lido Bratislava a 1.Fbc z tretieho miesta siahlo po M-Športe, takže uvidíme eše minimálne ďalšie tri stretnutia mestských celkov z Trenčína. Doplním ešte, že poslednou dvojicou je Grashoppers Žilina s Prešovom a po výhre 6:3 nad Záhorskou Bystricou si extraligovú príslušnosť naisto zachovala Skalica. 1/4 playoff začne v sobotu 05.03.2015.

Online prenos zo zápasu 22.kola kola tu: MŠT-FBC