24.01.2016 - 14:45 hod. M-Šport hala na Ostrove - Trenčín
6:5
(1:1, 1:3, 4:1)

Po tesnej prehre s Lidom sa v 19.kole proti Hurikánu hralo o veľmi dôležité body v súboji o miestenku do play-off. V prípade prehry by sa na M-Šport nepríjemne dotiahla dobre finišujúca Nižná a v nasledujúcom kole by ho tak čakal s ňou priamy súboj o ôsmu priečku. V prípade úspechu by sa tri kolá pred koncom bodovo zamotala situácia v strede tabuľky a možnosť skončiť po základnej časti lepšie ako na siedmej priečke a vyhnúť sa tak v prvom kole play-off suverénnym košickým mužstvám.

V Trenčíne sa hral opäť vyrovnaný súboj, po prvej tretine bolo 1:1, ale v druhej boli efektívnejší hostia keď ju vyhrali 1:3 a M-Šport išiel tak do kabín s dvojgólovým mankom. V tretej sa domáci nadýchli opäť k šťastnej 5.minútovke a po troch góloch v rade otočili výsledok na 5:4. Lenže Hurikán odpovedal v 56.minúte na 5:5 a M-Šport tak zažíval Deja Vu z predošlého zápasu s Lidom keď bol v rovnakej situácií. Tentoraz však bola šťastena na strane trenčanov, ktorí gólom v 58.minúte rozhodli o tesnej výhre ktorou sa bodovo dotiahli práve na svojho súpera. Nasledujúci súperi M-Športu budú vo februári vonku okrem Nižnej aj Grasshoppers a v poslednom kole doma 1.Fbc Trenčín.

Online prenos zo zápasu 19.kola kola tu: MŠT-HUR